German french toast med epler
Nøyaktig hvorfor dette heter German-French toast vet jeg ikke men jeg tror det kan ha noe med bruken av epler å gjøre. Oppskriften er hvertfall tysk og dette er farlig, farlig godt. En skikkelig feriefrokost.

Ingredienser
frokost for to:
fire tykke skiver tørr loff
tre egg
to dl helmelk
en klype salt
en spiseskje sukker
en klype vaniljesukker
en halv teskje malt kanel
smør til steking
et stort fast eple (Granny Smith eller Pink Lady)
litt sukker til eplene
Pisk sammen egg, melk, salt, sukker, vaniljesukker og kanel. Hell dette på et fat med dype kanter og legg loffskivene nedi så de suger til seg så mye væske de klarer. Snu på de innimellom.
Skjær eplet i omlag en halv centimeter tykke skiver og dryss de med litt sukker. Stek de i litt smør i pannen på middels varme inntil de er gylne og lett karamelliserte. Legg de over på litt kjøkkenpapir, skyll pannen under varmt vann, sett den tilbake på platen og smelt omlag en spiseskje smør i den. Legg i loffskivene og stek de pent gylne og sprø på middels varme. La de få en pen stekeskorpe før de snus første gang.
Legg epleskivene oppå toasten og dryss på litt sukker før servering.